• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 00:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Рибите са покрити с бели точици по тялото и перките

Започната от neneee, 06.04.2007 14:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

neneee

Някои риби лежат на дъното-принцеса,трихогастер,бета; плуват на едно място и имат бели точици по тялото и опашката и стоят в близост до филтъра и нагревателя а анцитрусите май са здрави.
Обем на аквариума:35л

Височина:37

Грунд
Дебелина на дъното:50%-4см 50%-0см
Размер на камъчетата:2-4мм

Осветление:няма,но аквариума е добре осветен

Филтрация
Аераторна помпа с гъба

Филтъра работи непрекъснато

Дата на стартиране на аквариума:2006.10.01

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни: нов филтър


Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: метиленово синьо,една суп. лъжица едра сол,калиев перманганат(водата не промени цвета си сложих съвсем малко калиев перманганат)

Вода
Сменям по 10% на всеки 14 дни(знам че трябва по 30% на всеки 7 дни,но...)
При смяната: Водата е престояла 24 часа. Водата е с температура 18градуса.
Температурата на водата в аквариума е 23-29градуса.

Храна
Видове храна: чернодробна,дадох  им малко попарена маруля  преди 3 дни
Колко често храните рибките си:всеки ден
За колко време рибките изяждат порциите си: 1мин

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:5%
Колко % от дъното са бързо растящи:5%
Колко плуващи:няма

Риби:
Полово зрели(видове, брой):бета сплендес-1бр,анцитрус-1бр,хелери-3бр,молинезии-2бр.трихогастер-1бр.
Млади риби(видове, брой):златна рибка-1бр,анцитрус-1бр
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):анцитрус-1бр,хелер-1бр,молинезия-1бр


theater

Като за начало опитай да стабилизираш температурата. Болестта по описанието прилича на това, където те препращам. Огледай в сайта всички болести и се опитай да определиш с точност на какво наподобява най-много. Иначе ако е Ихтиофтириус има написано как се лекува тук: http://www.aquariumbg.com/forum/index.php?topic=2087.0
140л - харацини
http://starividri.org

neneee

Благодаря много.Мисля, че това е болестта.Само не знам тук в Ямбол дали ще го има това лекарство.И още нещо само трихогастера сякаш е с по различни симптоми : няма петна плува малко по различно-на прескоци,крие се,стои на дъното.Чао отивам да търся лекарството.

theater

Ама първо се увери, че е това болестта, че после да няма  :'( ....
140л - харацини
http://starividri.org

neneee

Намерих нистатин обаче е за хора.Не знам дали такъв трябва да бъде.Хапчето е светло жълтеникаво на цвят и струват 4.70 2блистера.Моля кажете по бързо дали е това за да им го давам.И още нещо не е 500mg а 500 000 IU (единици)

Desmoria

Човек за Ихтиото най-добри резултати ми е давал на препарата на Sera ectopur+sera costapur.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

neneee

Да ви кажа използвах гореспоменатото лекарство-помогна на рибките някои оживяха и са добре някои умряха.Според мен е възможно да съм реагирал късно и заради това да се е получило така.

zambo

Цитат на: neneee - 13.04.2007 22:26
Да ви кажа използвах гореспоменатото лекарство-помогна на рибките някои оживяха и са добре някои умряха.Според мен е възможно да съм реагирал късно и заради това да се е получило така.
аз съм начинаещ , но два пъти се боря с ихтиофтириус след новозакупени уж здрави риби.
първият път ми дадоха в зоомагазина метиленово синьо 1капка на литър и да сложа по 1 супена лъжица готварска сол на 10 л. вода . вдигнах температурата на 31градуса и след 4-5 дни се излекуваха , но ми умряха двата калихта .
вторият път ги лекувах сам , по моя рецепта и даде резултат без жертви. вдигам температурата на 31 -32 градуса за не -повече от 3-4 дни, сменям  по 15 процента от водата всеки ден , слагам метиленово синьо по 1 капка на 3-3,5литра вода . при смяна на водата добавям от лекарството по капка на 5 литра и до петия ден са здрави.
успех...
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

theater

Готварската сол е доста отричана в последно време като методика за лечение... аз лично също не слагам от нея. Голяма част от микроорганизмите, поразяващи рибите се влияят от метиленово синьо, малахитово зелено и трипафлавин, но все пак не бива да се анонсират като панацея за каквото и да е. Според мен при ихтио метиленово синьото действително помага при повишаване на температурата, въпреки че аз избягвам да вдигам температурата повече от 30 градуса.
140л - харацини
http://starividri.org

neneee

Общо взето има лекарства. В магазина видях и едно на SERA, но беше много по-голямо количество от колкото ми е нужно-струваше 8лв.

zambo

Цитат на: neneee - 17.04.2007 00:22
Общо взето има лекарства. В магазина видях и едно на SERA, но беше много по-голямо количество от колкото ми е нужно-струваше 8лв.
съгласен съм с theater за препаратите , те не са панацея но два пъти помогнаха . вторият път не сложих сол заради растенията , а и температури над 30 градуса не им влияят добре. 30 градуса за не повече от 3-4 дни
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Similar topics (5)

8120

Публикации: 7
Прегледи: 5191

349

Започната от NikolaV


Публикации: 6
Прегледи: 5029

30309

Публикации: 4
Прегледи: 5237

27989

Публикации: 10
Прегледи: 4048