• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.04.2024 10:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

фосилис-добра рибка или отровно чудовище

Започната от Peter_a, 17.06.2007 01:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Peter_a

    Гледам фослис от месец.имам 2 като единият е кам 20 см. Въпроса ми е : Какво причинява фосилис като те ободе?
от различни места разбрах различни неща като:
- сома пуска ток
-може да ме парализира
-отровен е
-всичко това е лъжа рибката си е страхотна
  Плс пишете
С времето слабия става силен, а силният свободен!

djoko_iako

Сома има шипове на предните перки, но чак да те парализира!!! Най-много мало да ти изтръпне ръката, друго не ми се вярва да стане. Ти с какви риби ги гледаш?

Peter_a

 Интересното е че ги гледам с живородки и анциструсилДо сега нямам нищо изядено или нахапано.
С времето слабия става силен, а силният свободен!

Tigankov

Аз имах един преди 2 години.Беше ми изял неоните  :'(.После обаче го преместих при макроподите и тях не ги закачаше.Явно налита само на малки рибки.

MDMA

Според моя личен опит с фосилисите...най-важно е средата в която са отрасли,ако от малки са с живородки и др дребни рибки няма проблем....
Второто нещо е храненето ако си хапват добре,редовно,
не закачат другите...
За 14 години хоби съм гледал няколко пъти фосилиси и проблем съм нямал....
даже в момента в големия ми аквариум си имам един чифт...
женската е над 25см и не закача никои....
А пък и знаешли,може да случиш на някви луди глави(фосилиси)
дето ще тормозят обитателите на аквариумът ти....
:)

viktor_kostov

Аз също имам фосилис и досега съм нямал проблеми с него само веднъж май когато купих една мъжка дребна гупа и след като я пуснах в аквариума и спрях да гледам аквариума после когато се върнах нямаше и следа от гупата но това беше старият ми фосилис който умря а с този нямам проблем.Взехме гупата на 3-ти март когато татко имаше рожден ден и сома може би бе рещил да се почерпи и той! :-) :-D *CRAZY* *DRINK*

chepik

До тук добре но никой не отговори ня колегата

ЦитатГледам фослис от месец.имам 2 като единият е кам 20 см. Въпроса ми е : Какво причинява фосилис като те ободе?
от различни места разбрах различни неща като:
- сома пуска ток
-може да ме парализира
-отровен е
-всичко това е лъжа рибката си е страхотна
  Плс пишете

Значи приятел ми е казвал, че веднъж го е убол по палеца, резултата бил, че не си осещал палеца 1 ден и получил доста голям оток.
След една сдемица всичко си било ок.Повтарям приятел ми каза, на мен не ми се е случвало и незнам колко е достоверно.

Bai Pe6o

Това, което знам аз е, че използват много слабо електричество само да се ориентират и да намират храна. Чак за обождане и оток не ми се вярва, но кой знае...
Имам фосилис от повече от 10 години и до сега не съм имал "приключения" с него. Може би защото е супер страхлив  *JOKINGLY* .

Caxapa

Мен лично ме е "хапал" и не е никак приятно. Беше още мъничък към десет сантиметра но така ме убоде  по кутрето след близо половин час гонка с кепчето. Пущината все се изплъзваше и накрая след като извадих всички други риби и източих почти всичката вода го хванах с ръка.  От тогава никога повече не съм си и мислил да правя "здрасти" с такива мустакати гадини. Търсачите на силни усещания и "мазохистите" могат да опитат но с някоя гадина която се е крила поне минимум година в малка саксийка с изрязано отворче като свод за това чудовище.
Успех на всички смелчаци!  *ROFL*

Similar topics (5)

19053

Публикации: 15
Прегледи: 7822

3522

Публикации: 4
Прегледи: 2949

32481

Публикации: 7
Прегледи: 3248

48555

Публикации: 14
Прегледи: 6355

32512

Публикации: 15
Прегледи: 8902