• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
06.05.2024 21:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Обитателите на 50л. аквариум-мнения,съвети,критики

Започната от botan, 04.03.2007 23:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

botan

Цитат на: Tigankov - 09.07.2007 00:27
Ами примерно някои дето са с по дебели листа от рода на криптокоринето(щото имам едно подобно на него ама не го знам какво е)
По-широки искаш да кажеш  ;-)

Цитат на: sloncho - 09.07.2007 00:16
Предишната визия по ми харесваше имаше градация на височина. Сега имаш комбинация между тънки и дълги растения и широки със средна височина. Задния план се губи, средния е твърде гъст и висок.
Чесно да ти кажа и на мен предишната визия си ми харесваше но се наложи да разкарам повечето неща защото хвана едни отваратителни паяжиновидни водорасли :-!
А и задния си е гъстичък ама не е добре осветен че с тези моите 15 вата за къде по напред.Скоро би трябвало да взема и още едно тяло и тогава ще стане супер хем ще ми е светличко,хем всички китки ще се кефят на 0,6 вата на литър :-) :-) :-)

Tigankov

Цитат на: botan - 09.07.2007 00:38
По-широки искаш да кажеш  ;-)
Да.За това бях казал че не съм се изразил както трябва

sloncho

Първия вариант е да отчупиш или изрежеш най-високите листа. Втория е да прекъснеш корените, става или като я подръвпаш леко от грунда или просто да срежеш някой корен. Така се забавя растежа на самото растение. Криптокорините не обичат пресаждането и всяка такава инвазия ги стопира ли направи ги убива така че внимавай.

botan а защо не пробваш да групираш растенията като примерно в левия ъгъл сложиш валинсерията а леко пред нея и в средата ехинодорусите. Така ще ти се отвори дъбчето и лимончето.
160 л. (серпи, молинезии); 100 л. (Melanotaenia boesemani, Melanotaenia lacustris, Melanotaenia herbertaxelrodi, Melanotaenia trifasciata, Phenacogrammus,Brycinus longipinnis, Ancistrus) 50 л. (Iriatherina werneri, Red Chery); 24 л. растения; 25 л. (Раци)

Tigankov

Мерси за съвета  *privet* Ще помисля по въпроса какво да ги прая

botan

Цитат на: sloncho - 09.07.2007 00:43
botan а защо не пробваш да групираш растенията като примерно в левия ъгъл сложиш валинсерията а леко пред нея и в средата ехинодорусите. Така ще ти се отвори дъбчето и лимончето.
Е те това не го схванах,честно :-)
За каква валиснерия става въпрос като валиснерия в Амазонка няма, нали в началото казах че само апоногетоните ми не са от Амазонка :-),ако имаш в предвид това с дългите листа отзаде то е сагитария
Цитат на: botan - 08.07.2007 23:35В горния пост забравих да попитам как точно да накарам сагитарията ми да пуска дълги листа?Или някое растение което да е с подобни дълги листа от Амазонка?
А какво искаш да кажеш с това да сложа сагитарията в левия ъгъл и пред нея ехинодорусите, та то си е така :-D, ако искаш да кажеш да преместя ехинодорусите по-напред леко ще се поизгуби илюзията за дълбочина,а и ще заема пространство в за плуване на скалариите

sloncho

Сагитирия да е. Имах предвид че в момента сагитирията е разположена на 1/2 от дължината, а аз бих я събрал на 1/3 като с нея прикрия филтъра. Най-високия ехинодорус в средата а по ниските пред него и в дясно да остане само дъбчето и лимончето.

Но това си е лично мнение, нали съм си дизайнер все нещо да се донамести, така че не ми се връзвай. Аквариума е хубав и е по важно да те кефи тебе отколкото нас.  *DRINK*
160 л. (серпи, молинезии); 100 л. (Melanotaenia boesemani, Melanotaenia lacustris, Melanotaenia herbertaxelrodi, Melanotaenia trifasciata, Phenacogrammus,Brycinus longipinnis, Ancistrus) 50 л. (Iriatherina werneri, Red Chery); 24 л. растения; 25 л. (Раци)

botan

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg509.imageshack.us%2Fimg509%2F1227%2Fpicture002hk4.th.jpg&hash=d5356f33d263929d0431151b9a1ea829fac57a33
Айде едно ъпче и тук :)
Вчера след половин часово зяпане реших малко да оправя визията на аквариума :)
Преместих сагитарията която беше пред филтъра при тази по средата и на нейно място засадих полисперма.Сега ще чакам да израсте до горе за да скрие филтъра :)
Вчера не ми се пренасяше стълбата(ползвам я за статив) и за това тази снимка се толкова размазана, но довечера ще се наложи, тогава ще сложа и на целия аквариум да видите как стана :)

botan

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fupload6.postimage.org%2F584397%2FPicture003.jpg&hash=2884695bab038e5684f80d38f76c34258254fc6c
Ето снимка, мисля че е станала доста добре :-)
Апоногетона сега го гледам нещо почнал да се поскапва и май единствено чуждоземно  ще остане кладофората :)

botan

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi195.photobucket.com%2Falbums%2Fz142%2Fnas_botan%2FMy%2520aquariums%2FPicture-292.jpg&hash=a9160a75d43b2c85375bd6820502abb8389da741
Вчера си пренаредих аквариума за пореден път, та ето как изглежда сега :-) :-) :-)
Знам онзи минерал ще го разкарам, чакам клоните да се пропият с вода за да не изплуват мн мн, след седмица-две ще го махна :-)

Хелера-91

Ееее жесток е  *BRAVO* *BRAVO* Много е готин де да можех и аз да си направя моя 50 литров така. Успех за напред.
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

streetspluntep

ХУбав е!
П.П-това в ляво Алтернантера ли е?

botan

Не това е хигрофила - Hygrophila corymbosa 'Siamensis'

streetspluntep

Би ли ми дал малко информация отностно аквариума-осветление,торове,Co2,Параметри на водата и т.н
Питам понеже и аз го имам същото растение но при мен старите му листа изгниват и някой от новите също

botan

Осветление аквастар 15 вата и една допълнирелна 8 вата(която скоро сложих), торя когато се сетя със син кристалон, до сега нямаше СО2, рН-то е около 6-7

kamos

Откровено казано последната подредба най много ми хареса. Малко видове растения, разчупен грунда /вече не е равен/ само не знам това с клоните дето си го започнал, докъде ще я докараш.
Продължавай все така!
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...